План тижня природничих наук:
Фотозвіт тижня природничих наук
https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vT35TgmEhJzJGhxkq6W1Eozr4QNKbT33hQe03GM3hgoc77nNR-7BdKhzlbQykPhobjlSOrCmTeoVeGA/pub?start=false&loop=false&delayms=3000
Тиждень географії
Гра "Щасливий випадок"
Гра "Що? Де? Коли?"
Географічна
гра
Інтелектуально-розважальна гра "Я люблю Україну!"
Конкурсна гра "Найкращий географ школи"
Випуск газет
Презентація "Кулінарна мандрівка"
"Географія в житті та творах О.С.Пушкіна"
ТИЖДЕНЬ, ПРИСВЯЧЕНИЙ 100-РІЧЧЮ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 РР.
Погоджено: Затверджено:
Вікторина "Шляхами Української революції", 5 кл.
Виставка творчих робіт “Мій рідний край-моя земля”.
Прес-конференція "Вшанування героїв Української револшюції 1917-1921 рр.
Заняття гуртка "Юні історики-краєзнавці".
Тема. Катеринославщина в роки Української революції 1917-1921 рр.
Перегляд відеофільма "Українська революція 1917-1921 рр.
Пісні революції
Українська революція: минуле і сьогодення
Фотовиствка “Україна, рідна моя, на прекрасній планеті Земля”.
Погоджено:
Затверджено:
Заступник з НВР
директор школи
……………………./І.Д.Макарова/ ………………… /А.Д.Шевченко/
План проведення
тижня природничих наук
в Письмечівській СЗШ
з 18.04 – 26.04 2017 р.
Дата
|
Назва заходу
|
Клас
|
Відповідальні
|
18.04
|
1. Відкриття тижня. Девіз ««З природою живи у дружбі, то й буде вона
тобі на службі»
2.Міні екскурсія « По сторінках Червоної книги»
3. Виставка літератури природничого спрямування «В світі природничих наук» (на протязі тижня)
|
1-11
5-7
1-11,
батьки,
працівни-ки школи
|
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
бібліотекар
|
24.04
|
1. Ділова гра «Екологічні проблеми ґрунтів у зв’язку з
їх сільськогосподарським використанням»
2. Захід «Мандрівка бутерброда»
|
7-11
5-6
|
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
Пивоварова Л.М.
|
25.04
|
1. Виставка малюнків «Мій рідний край».
2. Перегляд фільмів природничого спрямування
3. Вікторина
«В світі природи»
|
1-4
1-11
1-4, 5-7
|
Приймак О.М.
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
Пивоварова Л.М.
|
26.04
|
1.Майстер – клас «Відходам –
друге життя»
2.КВК «За чисте довкілля»
|
1-7
9-11
|
Учні старших класів під кер. Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
|
1.Інтелектуальний турнір природничих наук.
2.Засідання НТУ на тему «Хімія в нашій оселі»
|
7-11
9-11
|
Приймак О.М.
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
|
|
27.04
|
1.Конкурс медіолистівок «Віват, Хімія!»
2. Фотовиставка «Улюбленіший куточок мого краю»
3. Природничий квест (станції «Хімія», «Географія»,
«Біологія», «Екологія»)
|
9-11
5-11
7-11
|
Пивоварова Л.М.
Приймак О.М.
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
|
28.04
|
1.Захист проектів екологічного спрямування, приурочений
31 річниці аварії на Чорнобильської АЕС.
2. Виставка
«Відходам – друге життя»
3. Закриття тижня. Підведення підсумків
|
9-11
1-7
1-11
|
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
Учні старших класів під кер. Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
Пивоварова Л.М.,
Приймак О.М.
|
https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vT35TgmEhJzJGhxkq6W1Eozr4QNKbT33hQe03GM3hgoc77nNR-7BdKhzlbQykPhobjlSOrCmTeoVeGA/pub?start=false&loop=false&delayms=3000
Тиждень географії
Гра "Щасливий випадок"
Гра "Що? Де? Коли?"
Географічна
гра
Мета:
розширення
знань учнів із географії поза межами вимог шкільної навчальної програми,
розвиток мислення та вміння використовувати набуті географічні знання в
нестандартних ситуаціях.
Категорія учнів: 10 клас.
Категорія учнів: 10 клас.
Завдання
повинні мати різнопланову форму.
Обладнання:
фізична
та політична карти світу, питання для гри. При проведенні таких ігор необхідно
дотримуватись певних умов.
Запитання
мають бути не виключно «на знання», а, скоріше на логічне мислення.
Знаходження правильної відповіді має базуватись на інформації зі шкільної навчальної програми з географії.
Знаходження правильної відповіді має базуватись на інформації зі шкільної навчальної програми з географії.
Питання до гри:
1. Столиця якої
держави перекладається як «Фортеця на болоті»?
Правильна відповідь. Лондон.
Правильна відповідь. Лондон.
2. Яке місто
називають колискою трьох світових релігій?
Правильна відповідь. Єрусалим.
Правильна відповідь. Єрусалим.
3. В якій
столиці знаходиться пам’ятник літературним героям Дон Кіхоту та Санчо Панса?
Правильна відповідь. Копенгаген.
Правильна відповідь. Копенгаген.
4. У Китаї
великі річки протікають з заходу на схід, а основні гірські системи
простягаються з півночі на південь. У VIII ст. цим скористалися китайські
географи. Як саме?
Правильна відповідь. Вони користувалися цим, як системою координат на місцевості.
Правильна відповідь. Вони користувалися цим, як системою координат на місцевості.
5. У 60-х рр..
ХХ ст. в Радянському Союзі була дуже популярною пісня «Вінок Дунаю». Ведучий
зачитує її текст (якщо є можливість, краще включити запис пісні).
Вышла мадьярка на берег Дуная, бросила в воду цветок.
Утренней Венгрии дар принимая, дальше понесся поток.
Этот цветок увидали словаки и с своего бережка,
Стали бросать они алые маки, их принимала река.
Встретились в водах болгарская роза и югославский жасмин,
С левого берега лилии в росах бросил вослед им румын,
От Украины, Молдовы, России дети Советской страны
Бросили тоже цветы полевые в гребень дунайской волны.
Вышла мадьярка на берег Дуная, бросила в воду цветок.
Утренней Венгрии дар принимая, дальше понесся поток.
Этот цветок увидали словаки и с своего бережка,
Стали бросать они алые маки, их принимала река.
Встретились в водах болгарская роза и югославский жасмин,
С левого берега лилии в росах бросил вослед им румын,
От Украины, Молдовы, России дети Советской страны
Бросили тоже цветы полевые в гребень дунайской волны.
Увага,
запитання! Якої географічної неточності припустився автор тексту?
Правильна відповідь. Першим, очевидно, свої квіти мали кинути в Дунай усе ж таки словаки, оскільки ця річка тече спершу територією Словаччини і тільки потім входить у межі Угорщини.
Правильна відповідь. Першим, очевидно, свої квіти мали кинути в Дунай усе ж таки словаки, оскільки ця річка тече спершу територією Словаччини і тільки потім входить у межі Угорщини.
6. Учасникам на
таці дають фото трьох мінералів – гематиту, магнетиту і лімоніту( їх назви не
повідомляють). Після розгляду командою зразків ведучий гри повідомляє, що в
чорному ящику міститься те, що об’єднує всі три зразки. Запитання – що лежить в
чорному ящику?
Правильна відповідь. Усі три мінерали – залізні руди. Тому в чорному ящику лежить залізний предмет.
Правильна відповідь. Усі три мінерали – залізні руди. Тому в чорному ящику лежить залізний предмет.
7. США, Канада,
Австралійський Союз, Бразилія. Яка спільна ознака об’єднує ці держави?
Правильна відповідь. У всіх перелічених державах через ті чи інші причини столицею ставало місто, спеціально для цього збудоване.
Правильна відповідь. У всіх перелічених державах через ті чи інші причини столицею ставало місто, спеціально для цього збудоване.
8. Яке
європейське місто заснувалось завдяки тому, що жителі будували свої будинки на
сваях, щоб врятуватись від гунів Аттили?
Правильна відповідь. Венеція.
Правильна відповідь. Венеція.
9.
Жителі французького міста Тулона використовували для цього дресированих чайок. Американці
експериментували з ластівками, росіяни – з соколами. Але поза конкуренцією
виявився інший птах, якому і спорудили пам’ятник вдячні парижани.
Увага,
запитання! Що це за птах?
Правильна відповідь. Поштовий голуб.
Правильна відповідь. Поштовий голуб.
10.
Цю країну називають «країною навпаки». В цій дивовижній країні пальто подає
жінка, кермо в машині – з правої сторони, сплять на підлозі, а білий колір є
траурним.
Увага,
запитання! Як називається ця країна?
Правильна відповідь. Японія.
Правильна відповідь. Японія.
11. У російській
мові існує вираз – «безбрежное море», тобто «море без берегів». Наскільки
географічним є цей термін? Чи може море насправді не мати берегів?
Правильна відповідь. Такий вираз має право на існування і в географії. Не має берегів Саргасове море Атлантичного океану. Його межами є океанічні течії.
Правильна відповідь. Такий вираз має право на існування і в географії. Не має берегів Саргасове море Атлантичного океану. Його межами є океанічні течії.
12. У чорному
ящику лежить річ, у якій колись головною складовою була рідина, а верхня
частина була зовсім порожньою. Проте зараз найчастіше рідини в ньому немає
зовсім, а головною його цінністю є порожнеча, яка займає всю його середину. Що
лежить у чорному ящику?
Правильна відповідь. У ящику міститься барометр-анероїд , приймальною частиною якого є металева коробочка, з якої викачане повітря.
Правильна відповідь. У ящику міститься барометр-анероїд , приймальною частиною якого є металева коробочка, з якої викачане повітря.
13.
Послухайте уривок із роману Івана Єфремова «На краю Ойкумени»: «Пора спати, –
обірвав себе старий. – Дивись, колісниця ночі вже повернула в іншу частину
неба. Швидко мчать її чорні коні, а відпочинок потрібен людині, щоб бути
сильною…»
Увага,
запитання! Яку колісницю ночі мав на увазі старий?
Правильна відповідь. Так у давнину деякі народи називали сузір’я Великої Ведмедиці. Ним дійсно користувались для визначення часу вночі. Цікаво, що й українська назва цього сузір’я – Великий Віз – дуже близька за своїм значенням до того, яке вживали у давнину жителі Середземномор’я.
Правильна відповідь. Так у давнину деякі народи називали сузір’я Великої Ведмедиці. Ним дійсно користувались для визначення часу вночі. Цікаво, що й українська назва цього сузір’я – Великий Віз – дуже близька за своїм значенням до того, яке вживали у давнину жителі Середземномор’я.
14.
У Бельгії і Нідерландах часто бувають низькі хмари і тумани. Тому з
давніх-давен місцевим жителям не завжди вдавалося роздивитися циферблат
годинника на баштах.
Увага,
запитання! Що придумали у цих країнах, щоб виправити становище?
Правильна відповідь. Куранти.
Правильна відповідь. Куранти.
15. У столиці
якої країни розміщена Ейфелева вежа?
Правильна відповідь. Франція.
Правильна відповідь. Франція.
16. Острів, де
за легендою прожив 7 років Одіссей. Його ще називають островом німфи Каліпсо.
Правильна відповідь. Мальта.
Правильна відповідь. Мальта.
17. У чорному
ящику лежать сім предметів, які складаються з того, із чим алхіміки в Середні
віки ототожнювали Сонце і Місяць, Меркурій і Венеру, Юпітер, Марс і Сатурн. Що ж містять у собі ці сім предметів?
Правильна відповідь. У Середні віки алхіміки ототожнювали з небесними тілами відомі на той час метали: золото – із Сонцем, срібло – із Місяцем, ртуть – із Меркурієм, мідь – із Венерою, залізо – із Марсом, олово – з Юпітером, свинець – із Сатурном. Таким чином у чорному ящику лежать сім предметів, які містять указані метали.
Правильна відповідь. У Середні віки алхіміки ототожнювали з небесними тілами відомі на той час метали: золото – із Сонцем, срібло – із Місяцем, ртуть – із Меркурієм, мідь – із Венерою, залізо – із Марсом, олово – з Юпітером, свинець – із Сатурном. Таким чином у чорному ящику лежать сім предметів, які містять указані метали.
18. Ця лісова
тварина – родич нашої свійської кішки, але значно перевищує її за розмірами.
Живе в Карпатах і рідко – на Волині. Тіло плямисте, хвіст короткий, на вухах
має невеликі китиці. Як звуть цю тварину?
Правильна відповідь. Рись.
Правильна відповідь. Рись.
19. Засноване на
місці давньогрецького міста Херсонес (русичі називали його Корсунем). Місто має
грецьку назву, яка перекладається як «величне (священне) місто».
Правильна відповідь. Херсонес Таврійський.
Правильна відповідь. Херсонес Таврійський.
20. Вони бувають
чоловічі та жіночі, домашні і спальні, верхні і нижні. Відповідає кліматичним
умовам. В холодну погоду широкий пояс зберігає тепло, а в спеку широкий рукав
забезпечує прохолоду. Є національним костюмом. Увага, запитання! Як називається
цей костюм?
Правильна відповідь. Кімоно.
Правильна відповідь. Кімоно.
Підсумок: підраховуються бали командами та визначається команда переможців.
Інтелектуально-розважальна гра "Я люблю Україну!"
(8-9 класи)
Мета:
ü Спрямувати викладання географії на виховання розвинутої
суспільно – активної особистості шляхом впровадження новітніх інтерактивних
технологій;
ü Виховувати активну громадянську позицію;
ü Викликати зацікавленість до вивчення географії;
ü Пробуджувати в учнів прагнення боротися за підвищення
культури мовлення, виховувати любов до рідної країни, мови, пісні;
ü Виховувати гарний смак, повагу до творчої праці, активну
життєву позицію;
ü Сприяти вихованню дбайливого, шанобливого ставлення до
української нації;
ü Формувати в учнів самостійність і вміння аналізувати,
порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
ü Сприяти розвитку зорової, візуальної культури;
ü Розвивати логічне й абстрактне мислення;
ü Застосовувати знання, здобуті на уроках географії та
української мови.
Хід заходу
Звучить пісня «Мій рідний
край». На фоні пісні демонструється фрагмент аматорського фільму «Мій рідний
край».
Ведуча.
Моя Україна – наша гордість і слава.
Найрідніша з країн, що є на
Землі.
Це наша міцна, незалежна держава,
Де ми живемо у великій сім’ї.
Ведучий.
Моя Україна – батьківська хата,
Це щирі, душевні, веселі пісні,
Це найвродливіші у світі
дівчата,
Вишневі сади – квітучі й рясні.
Ведуча.
Моя Україна – це люди робочі,
Яких в нас багато в містах і в
селі,
Це руки матусі, це коханої очі,
Це хліб – коровай запашний на
столі.
Ведучий підносить хліб на рушнику членам журі.
Ведучий.
Сьогоднішній захід ми назвали «Я люблю Україну». Все у нашому житті починається
з малого.
ü Я люблю свою неньку.
ü Я люблю свій дім.
ü Я люблю свою родину.
ü Я люблю своє село.
ü Я люблю Україну.
Ведуча.
Сьогодні змагаються команда «Сині» і команда «Жовті».
Капітани представляють членів команди.
Ведучий. А
допоможе оцінювати конкурси наше журі.
Представлення членів журі.
Конкурс «Чарівні куточки України»
Ведуча.
Кожній команді буде показано на екрані 4 фотографії, члени команди після
короткого обговорення дають відповідь на запитання: «Що зображено на фото і що
ви знаєте про цей об’єкт?» кожна відповідь оцінюється в 1 бал + 5 балів за
розповідь.
Фото для «Синіх»:
1.
Асканія – Нова
2.
Коломия. Музей
«Писанка».
3.
Гора Аю – Даг
4.
Києво – Печерська
Лавра.
Фото для «Жовтих»:
1.
Нікітський
ботанічний сад.
2.
Острів Хортиця.
3.
Карпати.
4.
Майдан
Незалежності. Монумент Незалежності.
Конкурс «Всезнайка»
Ведучий.
Цей конкурс складається з 2 турів. Під час першого учасники повинні перекласти
вислів із російської на українську мову. Можна обговорювати пропозиції між
членами команди. А під час другого туру – добрати антоніми. Тут кожен
відповідає без допомоги інших учасників команди. Оцінюється правильна відповідь
1 балом.
«Сині»:
-
Роковая минута
– фатальна хвилина.
-
Точка соприкосновения –
точка дотику.
-
Держать бразды
правления – тримати кермо влади.
-
Чувство долга – почуття обов’язку.
«Жовті»:
-
Преступление и
наказание – злочин і кара.
-
Много шума из
ничего – багато галасу даремно.
-
Лакомый кусочок – ласий
шматочок.
-
Сбить с толку –
збити з пантелику.
«Сині»
|
«Жовті»
|
Експорт – імпорт
|
Зав’язка – розв’язка
|
Жвавий – повільний
|
Дозволяти – забороняти
|
Гігант – карлик
|
Заходити – виходити
|
Засуджувати - виправдовувати
|
Купувати - продавати
|
Музична пауза – українська пісня
Конкурс «Третій зайвий»
Ведуча. Завдання
передбачає виділення у переліку зайвого слова. Відповідає кожен представник
команди. Правильна відповідь оцінюється 1 балом.
«Сині»:
1.
Типи
електростанцій: Рівненська, Хмельницька, Одеська,
Південноукраїнська.
2.
Міста України:
Львів, Кринички, Феодосія, Харків.
3.
Обласні центри, де
назва області не збігається з назвою міста: Донецьк, Ужгород, Черкаси, Суми.
4.
Терміни, пов’язані
з населенням: урбанізація, фенологія,
агломерація, міграція.
5.
Притоки Дніпра:
Прип’ять, Десна, Черемош, Самара.
«Жовті»:
1.
Затоки України:
Бердянська, Таганрозька,
Феодосійська, Обтічна.
2.
Області на півночі
України: Житомирська, Херсонська,
Чернігівська, Рівненська.
3.
Річки України:
Сіверський Донець, Сура, Волга,
Південний Буг.
4.
Заповідники:
Медобори, Асканія – Нова, Біловежська
Пуща, Дунайський.
5.
Природні зони
України: мішані ліси, савани, лісостеп, степ.
Конкурс «Карта всліпу»
Ведучий.
Учасники команди, уважно подивившись на контурну карту України, повинні назвати
об’єкти, що позначені номерами 1, 2, 3, 4. Правильна відповідь оцінюється 1
балом.
Конкурс «Славетні українці»
Ведуча.
Капітан команди отримує список із переліком видати українців. Він повинен
пояснити учасникам своєї команди за допомогою підказок, хто є у цьому списку,
не називаючи прізвища.
«Сині»:
1.
Андрій Шевченко –
футболіст.
2.
Євген Патон –
винахідник електрозварювання, мостобудівник.
3.
Катерина Білокур –
народна художниця.
4.
Сергій Корольов –
відомий авіаконструктор.
5.
Віктор Ющенко –
колишній президент України.
6.
Ані Лорак – відома
співачка.
7.
Сергій Бубка –
легкоатлет, стрибки з жердиною.
8.
Іван Франко –
український письменник.
9.
Ярослав Мудрий –
український князь.
10.
Микола Амосов –
хірург – кардіолог.
11.
Леся Українка –
українська поетеса.
12.
Влад Яма – відомий
танцюрист з бальних танців.
«Жовті»:
1.
Тарас Шевченко –
український поет.
2.
Володимир
Зеленський – ноумен.
3.
Юлія Тимошенко – колишній
прем’єр – міністр України.
4.
Руслана –
переможниця «Євробачення – 2004».
5.
Лілія Подкопаєва –
гімнастка.
6.
Богдан Хмельницький
– гетьман.
7.
Леонід Каденюк –
перший український космонавт.
8.
Таїсія Повалій –
золотий голос України.
9.
Леонід Кравчук –
перший президент України.
10.
Володимир Кличко –
боксер.
11.
Михайло
Коцюбинський – український письменник.
12.
Настя Каменських –
співачка.
Конкурс «Вірю, не вірю»
«Сині»:
1.
Чи вірите ви, що
Азовське море повністю замерзає в найлютіші зими? (так)
2.
Чи вірите ви, що
максимальна глибина Чорного моря сягає 3 500 м? (ні)
3.
Чи вірите ви, що на
Житомирщині народився Микола Миклухо – Маклай, який досліджував життя на
острові Нова Гвінея? (так)
4.
Чи вірите ви, що в
Києві жила і працювала Леся Українка? (так)
5.
Чи вірите ви, що у
Дністра є притоки Батіг і Гнила? (так)
«Жовті»:
1.
Чи вірите ви, що
Чехія межує з Україною? (ні)
2.
Чи вірите ви, що
фенологія – це наука про сезонні зміни рослинного і тваринного світу? (так)
3.
Чи вірите ви, що у
Десни є притоки Білоус і Турчанка? (так)
4.
Чи вірите ви, що в
Карпатах є перевал Кринички? (так)
5.
Чи вірите ви, що є
гора Кішка? (так)
Конкурс «Най – най»
Ведучий.
Згадаймо все, що ви знаєте про Україну. Хто швидше дасть відповідь!
1.
Найбільша низовина
на Півдні країни. (Причорноморська)
2.
Найбільший щит.
(Український)
3.
Найбільші поклади
залізної руди. (Криворізький басейн)
4.
Найвища точка
рівнинної частини України. (г. Берда)
5.
Найбільша за площею
область. (Одеська)
6.
Найбільша низовина
на Півночі. (Поліська)
7.
Найдовша коса
Азовського моря. (Арабатська стрілка)
8.
Найбільший басейн
кам’яного вугілля. (донецький)
9.
Найвища точка
Донецького кряжу. (Могила Мечетна)
10.
Найменша за площею
низовина України. (Закарпатська)
Конкурс «Відгадай»
Ведуча. А
зараз ми перевіримо ваші уміння розпізнати навколишній світ на дотик та нюх.
На дотик: горіх, квасоля, горох, гречка, манка, рис, вівсянка,
зерна кави.
На нюх: часник, цибуля, олія, оцет, кава, чай, чорний перець,
лавровий лист.
Українська пісня
Слово журі.
Підведення підсумків.
Ведучі.
Моя Україна – наша гордість і слава,
Це голос зозулі і спів солов’я.
І радісно нам, що ти ще не
вмерла,
Живи і квітуй, Україно моя!
Усі співають пісню «Ти моя Україна»
Нас розкидує життя по всьому
світу,
Але всі ми України рідні діти,
І коли вже ностальгія душу
крає,
Мені пам'ять Україну повертає.
Україно, прихилюся я до тебе,
Помолюся за твоє безкрайнє
небо,
Твоя мова калинова, солов’їна
Зігріває моє серце, Україно,
Україно.
Приспів:
Ти моя Україна і до тебе я лину,
Бо моє тут коріння, бо моє тут
ім’я.
Ти моя Україна,
Я для тебе дитина, (2
рази) Я частинка твоя.
Заповедник Аскания-Нова
в Украине – один из самых известных биосферных заповедников в Европе. На
территории заповедника типчако-ковыльная степь сохранилась в своем первозданном
виде, потому что человеческая рука никогда не обрабатывала земли заповедника.
Свою официальную историю
Аскания-Нова начинает в 1828, когда герцог Фердинанд Фридрих фон Анхальт-Кётену
основывает здесь колонию княжества Анхальт-Кётен для занятия овцеводством. Его
преемник, Фридрих Фальц-Файн, в 1874 году открывает зоопарк, а в 1887 году –
Ботанический сад. Официально статус заповедника нетронутый участок степи
получил в 1921 году.
Вчитель: Приймак О.М.
Додаток до гри "Я люблю Україну!"
https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vR10DYxHr_w73lWJJkTMCGTJcrr-6U4A5YXyT2DBnjNpKvOiqqj_tC505UHnw_Yw6LDcu6kKPYmUZ0E/pub?start=false&loop=false&delayms=3000Конкурсна гра "Найкращий географ школи"
"Мода і географія"
Презентація "Кулінарна мандрівка"
"Географія в житті та творах О.С.Пушкіна"
Вікторина "У садочку на городі" (1-4 кл.)
КВК "ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ"
1 ведучий. Святковий наш зал
Від
облич засіяв,
В змаганнях він нині
ареною став.
Вогні КВК, наче зорі
горять,
Команди на старті готові
стоять.
2 ведучий. Ширше двері відкривайте
Розуму й
кмітливості!
Естафету передайте
Творчої
сміливості.
1 ведучий. Любі друзі!
Запрошуємо всіх вас
На свято «Довкілля» до
нас!
2
ведучий. План конкурсу:
1. Привітання «Складемо гімн
природі».
2. Гра – розмітка «Червонокнижні
рослини і тварини Солонянщини».
3. Конкурс капітанів «Якби я був
директором «Письмечівського парку».
4. Музичний конкурс «Там, де гори
й полонини,
Де
стрімкі потоки – ріки …»
5. Домашнє завдання «Все на Землі, все треба берегти –
І птаха, й звіра, і оту
рослину …»
2 ведучий. Переможців конкурсів визначатиме
наше поважне журі:
…………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………….
1 ведучий. Найвища оцінка кожного конкурсу
– 5 балів, а у розминці – кожна правильна відповідь – 1 бал.
2 ведучий. Отже, до вашої уваги перший конкурс – «Привітання».
…………………………………………………………………………………….
Розминка «Червонокнижні рослини і тварини Солонянщини».
За 30 с ви повинні відшукати червонокнижні
рослини і тварини Солонянщини серед:
1)
дерев:
а) …………………………………..
б) ………………………………….
в) …………………………………..
2) трав:
а) сон великий:
б) крокус (шафран Ейфеля);
в) астрагал;
3) ссавців:
а) …………………………………
б) ………………………………..
в) …………………………………
4) птахів:
а) …………………………….
б) …………………………….
в) …………………………….
5) земноводних і плазунів:
а) гадюка степова;
б) …………………………….
в) …………………………….
6) риб:
а) ……………………………….
б) ……………………………….
в) ………………………………..
Конкурс капітанів
«Якби я був директором «Письмечівського парку».
Музичний конкурс
«Там, де гори й полонини,
Де
стрімкі потоки – ріки …»
Домашнє завдання
«Все на Землі, все
треба берегти –
І
птаха, й звіра, і оту рослину …»
Підведення
підсумків. Нагородження грамотами.
Погоджено: Затверджено:
заступник з НВР Керівник
закладу
............................
Алб О.М.
........................... Макарова І.Д.
План
заходів, присвячених 100-річчю
Української революції 1917 — 1921 рр.
Письмечівського закладу
загальної середньої освіти І-ІІ ступенів
Солонянської районної ради
Дніпропетровської області,
з 15 по 19 квітня 2019 р.
Дата
|
Назва заходу
|
Клас
|
Відповідальний
|
15.04
|
1. Оголошення плану заходів.
2. Перегляд і обговорення
відео “100 років Української революції”.
3. Виставка портретів
діячів Української революції.
|
5-9 кл.,
1-4 кл. за бажанням
|
вч. історії
|
16.04
|
1. Вікторина “Шляхами Української революції”.
2. Читання віршів,
приурочених 100-річчю подій та вшануванню пам'яті учасників Української революції.
|
5 кл.
учні школи
|
вч. історії
бібліотекар
|
17.04
|
1.
Круглий стіл “Українська
революція 1917-1921 рр.: минуле і сьогодення”.
2. Прослуховування та
обговорення відеоальбому “Пісні Української революції” у виконанні гурту
“Хорея Козацька”.
|
7-9 кл.
учні школи
|
вч. історії
вч. музичного мистецтва
|
18.04
|
1.
Інформаційна хвилинка “10
міфів про Українську революцію”.
2. Тематична експедиція
“Катеринославщина в роки Української революції”.
|
5-9 кл.
гуртківці
|
вч. історії
керівник гуртка “Юні історики-краєзнавці”
|
19.04
|
1.
Виставка творчих робіт “Мій
рідний край-моя земля”.
2. Фотовиставка “Україна,
рідна моя, на прекрасній планеті Земля”.
3. Прес-конференція
“Вшанування 100-річчя Української революції 1917-1921 рр.”
|
учні школи, батьки
9 кл.
5-9 кл.
|
вч. обр.мистецтва, вч.трудового навчання
вч. мистецтва
вч. історії
|
Звіт
про виконання плану заходів, присвячених 100-річчю
Української революції 1917 — 1921 рр.
З 15 по 19 квітня 2019 р. в нашому закладі
було проведено ряд заходів, присвячених 100-річчю Української революції 1917 —
1921 рр.
Проведені заходи з нагоди відзначення 100-річчя подій
Української революції 1917-1921 років у закладі пройшли на
достатньому рівні. У них взяли участь учителі, учні, батьки та
бібліотекар нашого закладу. Основною метою заходів стало утвердження у
суспільній свідомості учнів пам`яті про найбільш визначальні події та періоди
історичного минулого, які суттєво вплинули на процеси державотворення та
цивілізаційного поступу українського народу. Серед таких періодів виняткове
місце займає період Української революції 1917-1921 рр., коли вперше за багато
століть українці заявили про себе як націю й збройно виступили за свободу та
соборність своїх земель.
Тиждень відкривав перегляд та обговорення
відео “100 років Української революції” та виставка портретів діячів Української революції, присвячена висвітленню діяльності історичних осіб в подіях
Української революції.
Бібліотека стала учасницею у проведенні
тижня, а саме було проведено серед учнів читання віршів, приурочених 100-річчю
подій та вшануванню пам'яті учасників
Української революції. Найкраще з цим завданням вийшло в учениць 7 класу
Зірко Д. Та Семенченко Т.
На протязі вікторини “Шляхами Української
революції” учні 5 класу установлювали хронологічну тривалість і
послідовність зазначених подій, співвідносили подію і століття; знаходили на
карті території, пов'язані із зазначеними подіями та діяльністю людей;
розповідали про історичну подію, історичних діячів на основі здобутих знань на
уроці історії; висловлювали особисте ставлення до історичних подій і діячів.
Під час заходів: засідання за круглим столом
“Українська революція 1917-1921 рр.: минуле і сьогодення” та прослуховування та обговорення відеоальбому
“Пісні Української революції” у виконанні гурту “Хорея Козацька”, широко
використовувалася державна символіка, гімн України та велася
інформаційно-роз`яснювальна робота, акцентувалася увага про необхідність
єднання українського народу в умовах загроз, що, як і сто два роки тому,
надходять від сусідньої Росії. Соборність українських земель є результатом
багатовікових прагнень нашого народу мати єдину незалежну національну державу,
прямим наслідком державотворчих процесів у ХХ столітті. «Пісні Української революції» – це ще один нестандартний підхід до
популяризації української історії. Адже учніі почули голоси тієї доби, щоб
пізнати дух, ідеали, прагнення та перемоги Української революції 1917–1921 років.
Ті люди, які боролись за свою державу тоді подібні до теперішніх воїнів, які
боронять свободу і незалежність України від новітніх зазіхань давнього ворога
нині. Зокрема,
були проведені інформаційна хвилинка “10 міфів про Українську революцію”, тематична експедиція “Катеринославщина в роки
Української революції”, де гуртківці характеризували особливості революції в
нашому краї, розповіли про участь відомих земляків у революційних подіях,
показали героїзм учасників боротьби за незалежність України.
Оформлено виставки творчих робіт та
фотографій, що ілюструють рідний край сьогодні. Хвилиною мовчання та вшануванням героїв
Української революції було відзначено на прес — конференції “Вшанування
100-річчя Української революції 1917-1921 рр.”, де був підведений підсумок
подій Української революції та її історичне значення для минулого та сьогоденного часу.
Вікторина "Шляхами Української революції", 5 кл.
"Десять міфів про Українську революцію 1917-1921 рр."
Виставка творчих робіт “Мій рідний край-моя земля”.
Прес-конференція "Вшанування героїв Української револшюції 1917-1921 рр.
Заняття гуртка "Юні історики-краєзнавці".
Тема. Катеринославщина в роки Української революції 1917-1921 рр.
Перегляд відеофільма "Українська революція 1917-1921 рр.
Пісні революції
Українська революція: минуле і сьогодення
Фотовиствка “Україна, рідна моя, на прекрасній планеті Земля”.
Погоджено:
Затверджено:
В гостях у тьотушки Сови “Навколосвітня подорож”
Операція "Квітучий сад"
Захід, присвячений Чорнобильської аварії.
Наслідки Чорнобильської аварії.
Перегляд відео “Історія розвитку Землі”
Проект “Подорожуємо Україною”
«Мандрівка в країну Філвордію» (розгадування філвордів )
Екологічний квест-подорож “З природою живи у дружбі”:
Станція «Відображення природи у піснях»
Станція «Екологія в народній мудрості»
Флешмоб «День захисту природи»
.Інформаційна хвилинка „Географічні рекорди світу”
заступник з НВР
керівник закладу:
..................................
Алб О.М.
........................ Макарова І.Д.
План заходів
по проведенню тижня географії
в Письмечівському закладі
загальної
середньої освіти І-ІІ ступенів
Солонянської районної ради
Дніпропетровської області
з 22 по 26 квітня 2019 року
Дата
|
Назва заходу
|
Клас
|
Відповідальний
|
22.04
|
1.
Відкриття тижня географії. Ознайомлення з планом проведення тижня.
2. «Мандрівка в
країну Філвордію» (розгадування філвордів ).
3.
Інтелектуальна гра “Що? Де? Коли? Як?”
|
1-9
5-9
6-9
|
вч.географії
|
23.04
|
1.Флешмоб «День захисту природи».
2. Рухливі ігри:
“Море хвилюється 1, море хвилюється 2, море хвилюється 3. Морська фігура
замри”...
3. В гостях у
тьотушки Сови “Навколосвітня подорож”.
|
1-7
учні школи
1-4
|
вч.географії
Фандєєва О.О.
|
24.04
|
1.Інформаційна хвилинка „Географічні
рекорди світу”.
2. Проект
“Подорожуємо Україною”.
3. Операція
“Квітучий сад”
|
1-9
7-9
5-9
|
вч.географії
вч.трудового навчання
|
25.04
|
1.
Веб-квест «Історія розвитку Землі».
2. Перегляд відео
“Історія розвитку Землі”.
3. Участь у
Міжнародному природничому конкурсі “Колосок весняний - 2019”
|
1-9
1-9
4, 5, 7, 9
|
вч.географії
Фандєєва О.О.
вч.географії
|
26.04
|
1. Захід, присвячений Чорнобильської аварії.
Наслідки Чорнобильської аварії.
2. Екологічний квест-подорож
“З природою живи у дружбі”
3. Підсумки
тижня. Вітання і нагородження переможців.
|
1-9
5-9
1-9
|
Фандєєва О.О.
вчителі: географії, музичного та образотворчого
мистецтв, біології, іноземної мови
вч.географії
|
Звіт
щодо проведення тижня географії
в Письмечівському закладі
загальної
середньої освіти І-ІІ ступенів
Солонянської районної ради
Дніпропетровської області
з 22 по 26 квітня 2019 року
З 22 по 26 квітня 2019 року у
школі проходив Тиждень географії.
У понеділок, 22 квітня, відбулося
відкриття Тижня географії, де вчитель
географії Приймак О.М. ознайомила присутніх з
заходами тижня. Учням було запропоновано розгадування філвордів, інтелектуальну гру
“Що? Де? Коли? Як?”, де учні розвивали логічне та наукове
мислення. Найактивнішими виявилися учні 6 та7 класів.
У вівторок, 23 квітня, учням був запропонований флешмоб «День захисту
природи», перегляд мультфільма “В гостях у тьотушки Сови: навколосвітня подорож”. А на перервах —
рухливі ігри на природничу тематику. Мета флешмобу закликається про те, щоб
привернути увагу учнів до захисту природи, виховувати почуття прекрасного,
любов до природи рідного краю та шанобливе ставлення до неї.
У
середу, 24 квітня,
вчитель географії Приймак О.М. з учнями провела інформаційну
хвилинку “Географічні рекорди світу”. “Людство весь час
цікавили рекорди та екстремуми. Наша планета, подібно до спорту, має своїх
чемпіонів та свої рекорди. Географічні рекорди можна виявити у всіх сферах
географічної оболонки, а знання цих рекордів допомагає нам чіткіше зрозуміти
реальні масштаби географічних об'єктів та явищ навколо нас”, - так розпочинався
цей захід.
В закладі відбулася презентація
проекту “Подорожуємо Україною”, виховуючи любов до
рідного краю, розвиваючи пам’ять, мислення, вміння працювати
з картою, ресурсами Інтернет, виховуючи бережне
ставлення до навколишнього середовища. Щоб звернути увагу учнів на проблеми
довкілля; викликати прагення бережливого ставлення до природи та озеленення
шкільного подвір'я, було запропонована й проведена операція “Квітучий сад”.
З моменту
виникнення життя природа знаходиться в безперервному розвитку. Процес еволюції
триває вже сотні мільйонів років, і його результатом є те розмаїття форм
живого, яке багато в чому до кінця ще не описано і не класифіковано. Вчитель географії
25 квітня запросила учнів здійснити
захоплюючу подорож в історію розвитку Землі! Веб-квест пройшов у формі конференції,
де дали основним
геологічним ерам характеристику з позицій історії, геології,
кліматології та біології. В кінці заходу був запропонований відео
“Історія розвитку Землі”. Вже є традицією в нашій школі — це участь у
Міжнародному природничому конкурсі “Колосок весняний — 2019”, в якому прийняли
участь участь з 4, 5,7,9 класів.
В п’ятницю, 26 квітня, вчитель
початкових класів Фандєєва О.О. провела захід, присвячений Чорнобильської
аварії. Використовувала документальні відео про наслідки цієї аварії, особливо
вразило «Мутації в Чорнобильськой зоні», елементи тренінгу. Вчитель географії Приймак О.М. підготувала з
учителями музичного
та образотворчого мистецтв, біології, іноземної мови екологічний квест-подорож
“З природою живи у дружбі”. Працювали
такі станції, як «Природа у висловах», «Екологія в народній мудрості», «Відображення
природи на полотні», «Відображення природи у піснях», “Склади пазл “Закон дружби Людини та Природи”. Прийняли участь
п'ять команд (учні 5-9 класів). Перемогу отримала команда учнів 7 класу, ІІ
місце – учні 8 класу, ІІІ – учні 6 класу, ІV- учні 9 класу, V-учні 5 класу.
Веб-квест «Історія розвитку Землі»
В гостях у тьотушки Сови “Навколосвітня подорож”
Операція "Квітучий сад"
Захід, присвячений Чорнобильської аварії.
Наслідки Чорнобильської аварії.
Перегляд відео “Історія розвитку Землі”
Проект “Подорожуємо Україною”
«Мандрівка в країну Філвордію» (розгадування філвордів )
Екологічний квест-подорож “З природою живи у дружбі”:
Станція «Відображення природи у піснях»
Станція «Екологія в народній мудрості»
Станція «Природа у висловах»
Станція «Відображення природи на полотні»
Станція “Склади пазл “Закон дружби Людини та Природи”
Флешмоб «День захисту природи»
.Інформаційна хвилинка „Географічні рекорди світу”
Немає коментарів:
Дописати коментар